Články na téma stavebnictví, rodinné domy na klíč, dřevostavby, cihlové domy, nízkoenergetické domy

Zaměřeno na vodovodní baterie

Když se podíváte na koupelnu – co vás nejvíce zaujme? Obvykle jsou to obklady, dlažby, sanita... a baterie. Zaměřme se dnes tedy na ně a to konkrétně na baterie umyvadlové.

Vodovodní baterie jsou poměrně často přehlížené a nedává se na ně při výběru takový důraz, jako na ostatní části koupelny. Správná volba baterií Vám přinese nejen okouzlující design, ale také tu správnou funkčnost.

> zpět na úvodní stranu

Designová koupelna levně. Koupelnový specialista radí.

Na co si dávat pozor při výběru plastových oken

Zamyslete se nad volbou vodovodních baterií. Vyplatí se to.

Doba, kdy existoval jen jeden vodovodní kohoutek, který jste podle potřeby přesouvali z umyvadla nad vanu již minula a dnes je na trhu takový výběr baterií, že kolikrát vlastně pořádně nevíte do čeho investovat. Ano, investovat. Nejde totiž jen o design, ale také o funkčnost a o spoustu potíží, kterých si můžete ušetřit. Dalo by se čekat, že přeci nebudu kupovat drahou baterii, když už jsem vložil peníze do obkladů a sanity a někde je třeba ušetřit. Pravda je v podstatě někde mezi. Baterie nemusí stát úplně hříšné peníze, ale kupovat to naprosto nejlevnější na trhu by se nemuselo až tak vyplatit.

Jen si přehrajte v paměti kolikrát denně vodu pouštíte a zastavujete – mytí rukou, obličeje, zubů, oplachování kartáčků, rychlé přeprání malého prádla…a některé úkony x-krát za den. Baterie prostě musí také něco vydržet a ušetřit vás nemilého překvapení v podobě například velmi otravné stále kapající vody, která nejde zastavit….a co si budeme povídat, i to má vliv na účet za vodu – a nemalý.
Tip: je-li to možné, zaměřte se na baterie od střední třídy směrem nahoru.

Jaké jsou typy vodovodních baterií?

Jak už jsme psali o různých možnostech výběru baterií, na trhu je několik typů a to samozřejmě podle toho, kde bude baterie umístěna.

  1. stojánková vodovodní baterie – na umyvadle, popř. baterie stojící vedle umyvadla na desce nebo z podlahy
  2. podomítková vodovodní baterie – zabudovaná do zdi nad umyvadlem

1) Stojánková baterie

stojánková vodovodní baterie

Klasické a také nejznámější jsou vodovodní baterie stojánkové na umyvadle. Ty můžete zvolit buď pákové nebo kohoutkové. Pákové jsou dnes již všeobecně oblíbenější, protože většina upřednostňuje komfort mixování teplé a studené vody jednou rukou. Na druhou stranu se ovšem také těší větší a větší popularitě baterie se dvěma kohoutky, protože na výběr jsou nejenom stojánkové jednootvorové typy (v umyvadle stačí jeden otvor,  kohoutky jsou jakoby napojeny přímo k výtokovému ramínku), ale také baterie tříotvorové (potřebujete umyvadlo se třemi otvory – dva otvory pro kohoutky a jeden pro výtokové ramínko) a to v moderním - Maier Skip Diamond - i retro designu – Maier Memory.

 A do třetice jsou to baterie termostatické, které zajisté ocení především rodiny s dětmi, kde termostatické baterie mohou snadno zabránit opaření horkou vodou. U baterií termostatických je však velmi omezen výběr co se designu týče, proto je volí minimum zákazníků.
Tip: nezapomeňte přizpůsobit baterii sanitě. Tady volte citem a tím, co se vám líbí. To znamená, že máte-li v oblibě hranaté tvary, pak je ještě potvrdíte baterií hranatého tvaru. Naopak pokud by se vám to zdálo moc, zjemněte hranatou sanitu kulatou baterií a naopak.

Méně zastoupené na našem trhu jsou baterie stojánkové z podlahy. Obvykle si je vybavíte spíše u vany, ale vypadají opravu velmi efektně. Stejně tak zaujmou i baterie stojící vedle umyvadla na desce. Lze je použít například tam, kde nemáte možnost umístění podmítkové baterie a přesto byste chtěli zvolit něco zvláštního a neobvyklého. Kombinace umyvadla, položeného na desce a vedle stojící vysoké baterie působí velmi elegantním dojmem.

2) Podomítková baterie

podomítkové vodovodní baterie

Podomítkové baterie se skládají z podomítkového tělesa, které je zabudováno ve zdi a výtokového ramínka s ovládací částí, které vidíme. Z toho vyplývá, že podmítkovou baterii musíte zvolit ještě před obložením koupelny. Podomítkové baterie působí velmi čistě a mají i svoji praktickou stránku, protože ničím nerušené umyvadlo se pak krásně a velmi rychle čistí.

S použitím luxusních baterií dostanete Vaši koupelnu do jiné dimenze

Kromě klasických baterií můžete ovšem svoji koupelnu dostat do naprosto jiné dimenze a to např. překrásnými bateriemi ze série Maier Surf Decor, které jsou zdobené barevným broušeným sklem a květinovým vzorem nebo série Maier Surf Diamond s krystaly Swarovski v geometrických tvarech, které mu dodávají nadčasovou eleganci. Moderní vodovodní umyvadlová baterie je skvělá volba, pokud toužíte po prvcích elegance a luxusu a chcete mít designovou koupelnu se vším všudy.

luxusní vodovodní umyvadlové baterie maier

Velmi náročné klienty pak jistě uspokojí nepřehlédnutelná řada Maier Luxury, kde baterie zdobí květinové vzory, vyskládané z krystalů Swarovski .
Tip: nebojte se originality při výběru baterie. Časem oceníte nejen nadčasovost, ale rozhodně také kvalitu a praktičnost. Bidetové baterie mají stejné možnosti jako baterie umyvadlové a je určitě vhodné je zakoupit ze stejné série.

 

rodinné domy na klíč, dřevostavby na klíč, nízkoenergetické dřevostavby, dřevostavby, rodinné domy, cihlové domy, pasivní domy, stavební práce, stavební firmy, technologie, pletivo, poplastované pletiva, lešení, koupelny

 

 
 

 

Máte zájem zde vložit originální článek na téma stavebnictví? Pište na info@weos.cz
Odkazy: