Články na téma stavebnictví, rodinné domy na klíč, dřevostavby, cihlové domy, nízkoenergetické domy

Proč si nechat vyrobit vestavěnou skříň

Ještě před deseti lety pojem „vestavěné skříně na míru“ široká veřejnost téměř neznala. Všichni si vystačili s běžnou nabídkou výrobců nábytku, protože museli. V posledních letech zaznamenaly vestavěné skříně v domácnostech doslova raketový nárůst obliby. Proč a jaké jsou příčiny jejich vysoké popularity v současnosti? To si nyní rozebereme.

> zpět na přehled článků

Plánujete oslovit firmu na rekonstrukci bytu? Jak postupovat?

Na co si dávat pozor při výběru plastových oken

Nechat si vyrobit vestavěnou skříň na míru přináří řadu výhod:
 • ta nejzásadnější je rozšíření úložného místa v bytě či domě
 • využití dispozic interiéru do posledního milimetru
 • oživení designu ať už v ložnici, obýváku, předsíni nebo na jiném místě interiéru
 • pokud zvolíme jako výplň zrcadlo, lze také docílit optického rozšíření místnosti
 • vnitřní uspořádání vestavěné skříně zcela na míru, podle potřeby
 • pohodlný posuvný systém dveří, možno také dvířka skládací či otočná

Proč jsou vestavěné skříně stále oblíbenější?

Moderní trendy v interiérové architektuře hovoří jasně! Abychom pochopili lépe zvýšenou oblibu vestavěných skříní, podívejme se na moderní architektonické trendy v oblasti vybavení interiéru. Veškeré vybavení uvnitř místnosti by mělo být elegantní a zároveň praktické. Vše musí mít své přesně dané místo a daný prostor by měl nábytek zaplnit do poslední mezery. Jedině takto vybavené interiéry splňují přísné požadavky moderní architektury.

vestavěné skříně - design a praktičnost

Vestavěné skříně nejsou sériově vyráběné, ale jsou vyráběné pouze pro konkrétní zakázku. U sériově vyráběných skříní jen málokdy natrefíte na skříň, která by sedla do vámi zvoleného prostoru opravdu dokonale. Většinou se hodí jen přibližně a pravděpodobnost, že výrobce bude sériově vyrábět nábytek, který do vašeho prostoru padne na milimetr přesně, je minimální. Zakázkově vyráběné vestavěné skříně na míru to ale dokáží vždy. Nebudou ani o milimetr větší, ani o milimetr větší, ale naprosto přesné. Pokud tedy vyberete pro jejich výrobu dostatečně zkušenou truhlářskou firmu. Vestavěné skříně se dají využít téměř do každé části interiéru:

 • Vestavěné skříně do šaten, předsíní či hal
 • Vestavěné skříně do obývacích pokojů
 • Vestavěné skříně do ložnic
 • Vestavěné skříně do dětských či studentských pokojů
 • Vestavěné skříně do kanceláří, pracoven či podkrovních nebo atypických místností

Jak poptat výrobu vestavěné skříně?

Ze všeho nejdříve je nutné vybrat a kontaktovat spolehlivou stolařskou (truhlářskou) firmu nebo výrobce nábytku. Na internetu jistě najdete více firem ve Vašem regionu. Při rozhodování, kterou firmu vybrat může hrát jako důležitý faktor počet a kvalita referencí (realizovaných zakázek), zkušenosti zákazníků či kvalita webové prezentace.

Po kontaktování by k vám domů měl přijet měřící technik společnosti, který s vámi bude vše projednávat. Sdělíte své představy o skříni a ukážete prostor, kam si přejete vestavěnou skříň umístit. Pracovník provede zaměření a probere všechny ostatní detaily spojené s realizací skříně. Řešit se bude materiál, barva, provedení, úchyty, možnosti provedení a vnitřní uspořádání. Cenovou nabídku vám technik může sdělit přímo na místě nebo následující den, poté co provede odbornou kalkulaci.

Velkou výhodou v současnosti je fakt, že technologie výroby vestavěných skříní je na vysoké úrovni. Právě proto je výroba na zakázku téměř neomezená. A to jak velikostí, tak tvarem i vnitřním uspořádáním. Skříně mohou být zkosené, například pro podkrovní byty.

vestavěné skříně s moderním designem

Mohou být až ke stropu a v horních poličkách můžete skladovat třeba sezónní oblečení, které už nemusí být pod postelí. V neposlední řadě je pak velkou výhodou také možnost volby vnitřního uspořádání skříně. Sami si zvolíte, kde mají být poličky, jak mají být velké, jak velké budou vysouvací šuplíky, kolik místa necháte závěsné tyči na ramínko, v jaké bude výšce a mnoho dalších parametrů. Vy se nemusíte podřizovat uspořádání skříně, ale uspořádání skříně se podřídí vám. Přímo na míru.

Komfort, za který si musíte připlatit

Výhod vestavěných skříní je opravdu mnoho, ale nesmíme zapomínat ani na nevýhody, konkrétně tedy nevýhodu. Jedinou nevýhodou vestavěných skříní na míru je jejich cena. V porovnání s ostatními druhy nábytku je poněkud dražší, což je ale běžné. Ve všech oblastech, nejen u výroby nábytku jsou produkty vyrobené na zakázku dražší, než ty sériově vyráběné. A výroba nábytku je oblastí, kde rozdíly mezi cenami sériové a zakázkové výroby nejsou tak velké. Zakázková výroba je prostě komfort, za který si musíte připlatit.

Tak jako všude jinde se vyplatí hledat. Dá se narazit na spoustu firem, které momentálně nabízejí slevy nebo např. montáž zdarma apod.

Pokud jste z Ostravy a okolí, doporučujeme se podívat na stránky stolařské firmy www.chejna.cz, která se specializuje na vestavěné skříně v Ostravě. V současné době Stolařství Chejna nabízí výhodnou akci - 25% slevu na výrobu a montáž vestavěných skříní.

bydlení, rekonstrukce, rodinné domy na klíč, dřevostavby na klíč, nízkoenergetické dřevostavby, dřevostavby, rodinné domy, cihlové domy, pasivní domy, stavební práce, stavební firmy, technologie, pletivo, poplastované pletiva, ploty, lešení, koupelny, plastová okna, interiéry, koupelny, plastová okna, dřevěná okna

 

 
 

 

Máte zájem zde vložit originální článek na téma stavebnictví? Pište na info@weos.cz
Odkazy: