Články na téma stavebnictví, rodinné domy na klíč, dřevostavby, cihlové domy, nízkoenergetické domy

Podle čeho vybrat stěhovací firmu?

Samotný akt stěhování je však často stresující, protože potřebujeme přemístit velký objem věcí mezi starým a novým bydlením, často od sebe vzdálených stovky kilometrů.

Odhoďte alespoň část z těchto starostí a přeneste je na specializovanou stěhovací firmu. Zde se vám možná bude hodit pár rad, jak si stěhovací firmu vybírat a na co si dát pozor.

> zpět na přehled článků

Designová koupelna levně. Koupelnový specialista radí.

Plastová okna versus dřevěná okna

Někdo stěhování přirovnává ke katastrofě: "Je lepší vyhořet, než se stěhovat," jiný bere stěhování celkem v poklidu jako součást běžného života. Tak, či onak - stěhování je jedním z důležitých kroků v našem životě. Začíná s ním nová etapa, která přinese nové výzvy, nové možnosti a příležitosti.

Samotný akt stěhování je však často stresující, protože potřebujeme přemístit velký objem věcí mezi starým a novým bydlením, často od sebe vzdálených stovky kilometrů. Odhoďte alespoň část z těchto starostí a přeneste je na specializovanou stěhovací firmu. Zde se vám možná bude hodit pár rad, jak si stěhovací firmu vybírat a na co si dát pozor.

Velká chvála a sliby nemusí platit

Při hledání na webu vám internetové vyhledavače okamžitě nabídnou mnoho stěhovacích firem. Každá z nich se přitom tváří jako ta nejlepší - jsou výhodní, levní, spolehliví, flexibilní a profesionální, nebo ještě lépe všechno tohle dohromady. Nicméně je třeba podotknout, že ne vždy splňují vše, co tak okázale slibují. Velká část z nás se mnohokrát za život nestěhuje, proto nám chybí zkušenosti, podle kterých bychom nabídku byli schopni posoudit.

Nepříliš mnoho lidí má na zvolenou firmu přímé reference od kolegů, známých či přátel. A právě toho stěhovací firmy často využívají. Jsou srozuměny s tím, že se budete stěhovat jen jednou, a tím spolupráce s vámi končí. Nemají potřebu se snažit a udržet si vás jako zákazníka i v budoucnu. Může se proto stát, že svou práci odfláknou, zneužijí vaši nezkušenost nebo dokonce důvěru. Jak se tedy vyhnout špatným zkušenostem? Jak si správně vybrat stěhovací firmu?

Né vždy je stěhování úsměvné

Cena stěhování se dá stanovit pouze osobní prohlídkou

Posviťme si na to, co může signalizovat, že se nejedná právě o příliš solidní firmu. Pokud vám někdo je schopen a ochoten vychrlit konečnou cenu okamžitě přes telefon, je to vždy podezřelé. Ve skutečnosti se k ceně pak ještě většinou přičtou další dodatečné náklady, například za stěhování těžkých břemen atd., což rozhodně nepůsobí seriózně. Nebudete tak mít přesnou představu co uváděná cena zahrnuje, z čehož budou pramenit následná nedorozumění.

Seriózní a zkušená firma vždy posílá svého zkušeného pracovníka, který prohlédne vše, co bude třeba odstěhovat a probere s vámi případná úskalí stěhování. Až na těchto základech je možné určit přibližnou cenu za stěhování, která by měla platit, nebo se jen nepatrně lišit od výsledné ceny. Pokud bude prohlídka jen letmá a pracovník se bude ohánět tím, že "to zvládneme", tak to také nevěstí nic dobrého.

Věci, které působí nevěrohodně

Velký pozor byste si měli dát, pokud po vás stěhovací firma požaduje předem finanční zálohu. Obvykle se totiž platí až po vykonání práce. V střehu byste měli být, i pokud vám není firma ochotna na sebe poskytnout reference. Nechtějí předem nic písemně potvrdit a nejsou schopni předem připravit potvrzenou smlouvu nebo objednávku na danou zakázku. Případně když dokonce požadují podepsat bianko smlouvu. Věty typu "dostanete ji potvrzenou v den stěhování" jsou v seriózním obchodním vztahu nepřípustné.

Podezřelé je i jejich vyprávění o tom, jak jsou pojištění proti všemu, když vám to nejsou schopni nijak dokázat. Velmi nevěrohodně působí, pokud firma nemá žádnou prezentaci na webu a je vůbec velmi složité ji jakkoliv "vystopovat" nebo zkontaktovat. Solidní firma nemá problém nabídnout lidem dostatečné reference, popsat svou činnost a uvést své sídlo. Leccos napoví i vaše osobní návštěva. Můžete posoudit parkoviště, auta a kanceláře firmy, ideální je setkání přímo s majitelem, což by u menších firem neměl být problém.

Hledáte stěhování Ostrava? Stěhovací firma Stěhování Matěj Vám může pomoci. Nabízí kvalitní služby za dobré peníze v okresech Ostrava, Karviná, Havířov, Frýdek-Místek.

bydlení, rekonstrukce, rodinné domy na klíč, dřevostavby na klíč, nízkoenergetické dřevostavby, dřevostavby, rodinné domy, cihlové domy, pasivní domy, stavební práce, stavební firmy, technologie, pletivo, poplastované pletiva, ploty, lešení, koupelny, plastová okna, interiéry, koupelny, plastová okna, dřevěná okna

 

 
 

 

Máte zájem zde vložit originální článek na téma stavebnictví? Pište na info@weos.cz
Odkazy: