Články na téma stavebnictví, rodinné domy na klíč, dřevostavby, cihlové domy, nízkoenergetické domy

Designová koupelna levně? Koupelnový specialista ví jak na to...

Všichni to znáte – do kteréhokoliv časopisu nahlédnete – překrásné, upravené domy s nádhernými interiéry, kuchyněmi a koupelnami. Pojďme se zaměřit právě na koupelny.

V dnešní době je nepřeberné množství materiálů a designů. V článku se dozvíte rady a tipy jak docílit praktické a zároveň designové koupelny za dobrý peníz.

> zpět na úvodní stranu

Tip na kvalitní pletivo vyrobené v Česku

Porovnání nákladů na vytápění domu 2014

Designové, krásné, luxusní koupelny = drahé koupelny?

Na první pohled je všechno jednoduché, upravené, čisté, velké a …drahé. Ovšem zdání klame. Jen si vzpomeňte, kolikrát byl váš první pocit z něčeho nebo někoho mylný. Nejinak je tomu s koupelnami. Zapomeňte na fotografie z časopisů, mohou být inspirující, nicméně také zavádějící. Modelky z prvních stran magazínů rovněž ve skutečnosti vypadají a chovají se jinak – a koupelny jsou také v podstatě modelkami. Chtějí být našňořené, krásné a in, ale vy s nimi žijete a musíte snášet jejich manýry.

Vytvoříte si nějakou ideu, obrázek v časopise ji podpoří a poté zjistíte, že vše je sice pohledově dokonalé, ale tam, kde jste to nečekali, stojí voda, zasouvací sprchové dveře nejdou pořádně umýt, není kam pověsit více ručníků a ve sprchovém koutě se nejde hnout. Prostě drahé zklamání.

Nebo bydlíte v bytě a koupelna s vanou, dlouhým umyvadlovým pultem a ještě sprchovým koutem je nejspíš jen vaše fantazie. Také by se vám líbily kamenné obklady, luxusní dlažba, mozaika a co teprve ty úžasné baterie? Ale kde na to vzít? Jenže nic není nemožné. Samozřejmě nejdříve si musíme uvědomit technické možnosti a limity – přívody vody, odpady, elektroinstalace a co lze a nelze měnit a za jakou cenu.
Tip: vydejte se za odborníkem.

designové koupelny levně

Rada od specialisty

Koupelnový specialista vám opravdu může ušetřit spoustu peněz a potíží v budoucnu. Protože ten skutečný specialista se této problematice mnoho let věnuje a má za sebou mnoho ověřených realizací, může vám také navrhnout úplně jiné řešení koupelny, které byste třeba ani nečekali. Samozřejmě, prostory nejsou nafukovací a budete-li požadovat do koupelny 2x2 m2 velké umyvadlo, vanu, sprchovací kout a ještě umístění pračky, nejspíš budete zklamaní.   Jste-li ochotni spojení WC a koupelny, vaše možnosti nabývají na rozměrech.

Určete si částku, kterou můžete do koupelny investovat. Obvykle se částka rovná investici do kuchyně. Máte-li však jen omezené možnosti, i tady se dá najít řešení.
Tip: předem si opravu dobře promyslete, co všechno byste chtěli v koupelně mít, protože pokud si sami počítáte vložené investice, buďte si jistí, že budete potřebovat až o 30% více než jste si původně spočítali.

Jak vytvořit "v koupelně" za málo peněz hodně muziky?

I když máte jen omezené finance, přesto může být vaše koupelna krásná a na první pohled designová. Velkou roli při vstupu do koupelny hrají obvykle obklady a dlažba. Dojem ze zajímavého obkladu ale může naprosto zničit špatně zvolená dlažba a naopak.

Není vůbec řečeno, že v malé koupelně musí být obklady malých formátů, spíše naopak. Větší obklady působí luxusněji, navíc méně spár znamená mnohem snazší údržbu. Rozhodně doporučujeme nešetřit a investovat do rektifikované dlažby a obkladu. Rektifikace znamená dodatečné zabroušení hran dlaždice po jejím vypálení v peci. Obklad či dlažba jsou pak ostře řezané a umožňují pokládku na minimální spáry. V showroomu či eshopu glamur lze pořídit takového obklady a dlažby již od 490,- Kč bez DPH/m2.

Rozhodně si také nechejte poradit s barevnými kombinacemi. Nevhodná kombinace barev se vám velmi rychle omrzí a určitě kvůli tomu nebudete přebudovávat celou koupelnu – je to totiž velmi pracný a „špinavý“ proces. Takže zde mnohem více než jinde platí staré známé dvakrát měř…
Tip: volte neutrální zemité tóny – béžové, hnědé, šedé, bílé. I když by se vám taková koupelna mohla zdát nudná a smutná, opak je pravdou. Koupelna v přírodních tónech nabízí nečekané možnosti v podobě velmi viditelného oživení barevnými doplňky. Stačí například ručníky v křiklavě růžové nebo ostře zelené barvě a celá koupelna dostane veselý a dynamický nádech. Zvolením doplňků ve zlatých tónech získáte koupelnu, ve které se budete cítit jako v luxusním hotelu. V podstatě každý týden můžete mít díky maličkostem jinou koupelnu.

designová koupelna levně

Sanita

Jistě se shodneme, že sanita je také velmi důležitá a designovou koupelnu může tvar sanity podtrhnout nebo zničit. Tady ale záleží na každého vkusu. Máte-li rádi ostré tvary, podtrhněte hranaté umyvadlo či vanu hranatou baterií. Není-li to ten pravý šálek kávy, doplňte kulaté umyvadlo hranatou baterií či naopak. Krásná umyvadla nabízí např. věhlasný Italský výrobce Alice a to jak umyvadla na stěnu, tak také na postavení na desku či na nábytek. Ve spojení s bateriemi Maier získá vaše koupelna naprosto fantastický a hlavně jedinečný vzhled.

Vana nebo sprchový kout? – toť otázka. Kdo má malé děti, nejspíš zvolí vanu, kdo chce ušetřit místo, dá spíše přednost sprchovému koutu. Například kouty od výrobce DUKA vynikají kromě kvality také svým čistým designem a nabídkou různých kombinací a sérií.
Tip: u sprchových koutů čiré sklo – matné sklo se sice může zdát na první pohled praktičtější, ale opak je pravdou. Čiré sklo velmi snadno vyčistíte, na matném zůstávají stopy po mýdle a vodním kameni podstatně více. Rovněž se vyplatí u kvalitního výrobce zvolit úpravu skla pro snadnější čištění – zajistí lepší stékání kapek vody po skle a tím pádem také menší znečištění skla.

Celkový pohled v koupelně pak dokončí čistá plocha bez rozložených krémů, zubních past, odličovadel a dalších drobností, které je nejlépe uschovat do koupelnového nábytku. Také dobře zvolené koupelnové doplňky jako keramické či skleněné mýdlenky, pohárky a dávkovače mýdla hrají velkou roli. Teď už jen zavěsit ručníky……a vaše „drahá“ koupelna je hotová.

Autoři: Koupelnoví specialisté ze společnosti glamur

 

 

rodinné domy na klíč, dřevostavby na klíč, nízkoenergetické dřevostavby, dřevostavby, rodinné domy, cihlové domy, pasivní domy, stavební práce, stavební firmy, technologie, pletivo, poplastované pletiva, lešení, koupelny

 

 
 

 

Máte zájem zde vložit originální článek na téma stavebnictví? Pište na info@weos.cz
Odkazy: