Články na téma bydlení, stavebnictví, rodinné domy na klíč, nízkoenergetické dřevostavby, rekonstrukce

Bydlení, rekonstrukce, rodinné domy na klíč, stavebnictví a další...

Chystáte se rekonstruovat byt či stavět rodinný dům ať už na klíč nebo svépomocí? Nebo Vás zaujaly dřevostavby a chcete se dozvědět více o technologiích, postupech nebo číst názory lidí, kteří již stavěli s tou či onou firmou?

Zjišťujeme pro Vás aktuální informace z oblasti stavebnictví, rovněž také pročítáme diskuze a vybíráme to nejzajímavější, co by mohlo každého zajímat. Věříme, že se zde dozvíte cenné rady a informace, které Vám třeba pomohou realizovat Vaše stavební práce.

Dřevostavby na vzestupu aneb dřevostavbu nebo zděný dům?

Druhy plotů a jejich výhody a nevýhody

Uvažujete o rodinném domě? Dřevostavbu nebo zděný dům?

rodinné domy Stále více čechů dává přednost dřevostavbám před zděnými domy. Důvodů je hned několik. V prvé řadě je to rychlost výstavby, která se počítá mnohdy v řádu týdnů. Další výhodou jsou tepelně-izolační vlastnosti, které přináší díky moderním technologiím znatelnou úsporu finančních prostředků. Je tedy opravdu dřevostavba levnější?

Tip na kvalitní pletivo vyrobené v Česku

pletivo

Sháníte firmu, která se zabývá prodejem kvalitních pletiv? Obraťte se na největšího českého výrobce pletiva, kterým je firma Moravskoslezské drátovny. V článku Vám představíme portfólio výrobků této firmy a najdete zde odkaz na sérií návodů, jak postavit drátěný plot svépomocí.

Designová koupelna levně? Tipy a rady od specialisty

stavební firmy Kdo by dnes nechtěl mít luxusní koupelnu? Pod pojmem designová či luxusní koupelna si každý z nás představí cenově nedostupnou koupelnu jen pro vyvolené. Není to však pravda. Koupelnový specialista z glamuru Vám poradí jak se dá pracovat s každou koupelnou a vytvořit jedinečné místo pro relax.

Porovnání nákladů za vytápění domu 2014

stavební firmy Stavbou nového rodinného domu či rekonstrukcí starší nemovitosti náklad na provoz domu nekončí. Cena tepelné energie je skutečně silný hráč v rodinném i firemním rozpočtu. Z dlouhodobého hlediska je důležité správně se rozhodnout, jakým způsobem budou vlastníci nemovitostí získávat teplo a teplou vodu.

Druhy plotů a jejich výhody i nevýhody

ploty Chcete, aby byl Váš rodinný dům dokonalý zevnitř i zvenku? V tom případě nepodceňujte výběr plotu. Na trhu jsou k dispozici různé druhy plotů, přičemž každý z nich má své výhody i nevýhody. Vyberte si plot, který Vám svými vlastnostmi vyhovuje nejvíce. Přehledné rozdělení najdete v článku.

Na co si dávat pozor při výběru plastových oken

plastová okna K výměně plastových oken už řada z nás přistoupila a nemalé procento lidí to ještě čeká. Na trhu je řada firem, které se zabývají montáží a prodejem plastových oken. Plastová okna se dají koupit výhodně, pokud se v dané problematice vyznáte. V opačném případě obchodníci zkoušejí různé triky jak zákazníka zmást a prodat jim nová okna či dveře za vyšší ceny. Přečtěte si jak se tomuto vyvarovat.

Plánujete oslovit firmu na rekonstrukci bytu? Jak postupovat?

rekonstrukce bytů, interiérů Rekonstrukcí bytu či domu si projde téměř každý z nás. Najmout firmu či jednotlivé řemeslníky? Co je cenově výhodnější a rychlejší? V článku se dozvíte jak postupovat při oslovení těchto prací.

Zaměřeno na vodovodní baterie

rekonstrukce bytů, interiérů Když se podíváte na koupelnu – co vás nejvíce zaujme? Obvykle jsou to obklady, dlažby, sanita... a baterie. Vodovodní baterie jsou poměrně často přehlížené a nedává se na ně při výběru takový důraz, jako na ostatní části koupelny. Správná volba baterií Vám však přinese nejen okouzlující design, ale také tu správnou funkčnost.

Řešíte pronájem lešení? Přehled typů lešení zde

lešení V dnešní době existují různé druhy lešení, né všechny se ale hodí právě pro Vaši stavbu. Mezi nejčastěji používané patří lešení rámové a trubkové. Jako další se využívají pojízdné lešení, modulové lešení, ochranné sítě apod. Než si zajistíte pronájem lešení na Vaši stavbu, doporučujeme výběr vhodného typu probrat s odborníkem.

Top 10 stavebních firem vs. krize českého stavebnictví

stavební firmy Jak si udržet zakázky ve stavebnictví? Jakým stavebním firmám se nejvíce daří v České republice a které stavební firmy se přiblížily hranici bezpečné ceny? Tyto a další témata se dozvíte v tomto článku.
  
 

   
bydlení, rekonstrukce, rodinné domy na klíč, dřevostavby na klíč, nízkoenergetické dřevostavby, dřevostavby, rodinné domy, cihlové domy, pasivní domy, stavební práce, stavební firmy, technologie, pletivo, poplastované pletiva, ploty, lešení, koupelny, plastová okna, interiéry, koupelny, plastová okna, dřevěná okna

 

 
 

 

Máte zájem zde vložit originální článek na téma stavebnictví? Pište na info@weos.cz
Odkazy: